Δημοσιεύτηκε στις 29 Δεκεμβρίου 2023
Το εστιατόριο «Embers» αποτελεί ήδη μέρος της γαστρονομικής σκηνής της Λεμεσού. Κι αυτό γιατί μας πρωτοσυστήθηκε ως ένα pop up μαγαζί, που τα τελευταία δύο καλοκαίρια λειτουργούσε στην αυλή του του Library bar.
Το μενού του Έμπερς επιμελείται ο chef Αλκιβιάδης Τσοκακτσίδης, προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία στους πελάτες του, που έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν την κουζίνα του, η οποία αξιοποιεί καθαρά και μόνο κάρβουνα.
Εδώ και λίγες μόνο ημέρες, λοιπόν, το Έμπερς, ο Αλκιβιάδης και όλη η δραστήρια ομάδα του μάς υποδέχονται στον δικό τους χώρο που άνοιξαν στη Λεμεσό, στην πολυσύχναστη οδό Γλαδστωνος, δίπλα από το The Shopkeeper & Co., σε ένα μαγαζί που υπάρχει εκεί 50 περίπου χρόνια και στέγαζε ένα παλιό σουβλατζίδικο ονόματι Το Φεγγαράκι, το οποίο μετέτρεψαν σε ένα casual ελληνικό φαγάδικο!
![embers--1.jpg](/media/images/embers--1.width-800.jpg)
"Πρόκειται για μια κυπριακή τρατορία, με 40 περίπου θέσεις, που βρήκε το χώρο της σε ένα απλό μαγαζί που για χρόνια λειτουργούσε ως σουβλατζίδικο, εξ ου κι εμείς θελήσαμε να κρατήσουμε τον χαρακτήρα του, κάνοντας πολύ μικρές παρεμβάσεις και αλλαγές. Για να φανταστείς οι τζαμαρίες είναι ακόμα εκεί", αναφέρει στο Check in Cyprus ο Αλκιβιάδης, ο οποίος συμπλήρωσε ότι στο μαγαζί τους θα απολαύσεις φαγητό εστιατορίου, φτιαγμένο με καθαρά κυπριακά κρέατα και ψάρια, όλα εποχιακά, τα οποία ψήνονται αποκλειστικά και μόνο σε ανοιχτή φωτιά με κάρβουνο!
Αυτή άλλωστε είναι και η εξειδίκευσή τους, όπως και τα fermented foods (που έχουν δηλαδή υποστεί ζύμωση). Εξάλλου, σύμφωνα με τον Αλκιβιάδη, το κάπνισμα δίνει στο φαγητό έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα ενώ ταυτόχρονα αφήνει την πρώτη ύλη να αναδειχθεί.
Ό,τι πάντως υπάρχει στο μενού τους, που περιλαμβάνει πιάτα κλασικά όπως ο χοιρινός λαιμός, το λαβράκι, η μοσχαρίσια μπριζόλα κ.ά., φτιάχνονται επιτόπου στην κουζίνα τους. Ακόμα και το ψωμί είναι χειροποίητο!
![embers--2.jpg](/media/images/embers--2.width-800.jpg)
Πέρα από καλό φαγητό, στο Έμπερς φροντίζουν ώστε να απολαύσεις και καλό ποτό! Εξ ου και δημιούργησαν μίαν εξειδικευμένη κάβα, με μία πλούσια λίστα με κρασιά από όλο τον κόσμο, εκ των οποίων και natural, την οποία ενημερώνουν συχνά! Πέραν των κρασιών, σου δίνουν την ευκαιρία να δοκιμάσεις και τα δικά τους κοκτέιλ. Μάλιστα, δημιούργησαν 5 signature κοκτέιλ τα οποία εμφιάλωσαν σε μπουκάλια... και είναι ready to drink!
Kαι όπως κάθε χώρος που σέβεται τον εαυτό του, παίζει καλή μουσική, έτσι και στο Έμπερς θα ακούσεις μουσική από βινύλια!
![embers--d.jpg](/media/images/embers--d.width-800.jpg)
Τέλος, σημείωσε ότι εξακολουθούν να εξυπηρετούν και με delivery, σερβίροντας ένα μικρό μενού, που δημιουργήθηκε ειδικά για το Έμπερς @ Φεγγαράκι, ετοιμάζοντας σουβλάκια, στέικ, ψαρονέφρι, σαλάτες, πατάτες κ.ά.
Το μόνο λοιπόν που απομένει είναι να ζήσεις την εμπειρία του ολοκαίνουριο Έμπερς, το οποίο λειτουργεί από Δευτέρα-Σάββατο 18.00-24.00, ενώ από μέσα Ιανουαρίου θα σερβίρει και μεσημέρι.
(99068262) Γλαδστωνος 94, Λεμεσός.
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου