Δημοσιεύτηκε στις 08 Οκτωβρίου 2020
Μοναδικές στιγμές διασκέδασης και ξεγνοιασιάς, που τόσο μας είχαν λείψει, μοίρασε απλόχερα η μπύρα ΑΛΦΑ σε σχεδόν 200 άτομα από όλη την Κύπρο, μέσω του καλοκαιρινού της διαγωνισμού ‘Επιτέλους… ξανά μαζί’. Ο διαγωνισμός, που λανσαρίστηκε στις 15 Ιουνίου και διήρκησε μέχρι τα μέσα Σεπτεμβρίου, επεδίωξε να φέρει ακόμη πιο κοντά τους νικητές των 21 επιλεγμένων δώρων, με μέλη της οικογένειάς τους, αλλά και φίλους. Πιο συγκεκριμένα, οι νικητές είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν σε εστιατόρια και ταβερνάκια, να περάσουν ποιοτικό χρόνο σε ολιγοήμερες διακοπές σε ξενοδοχεία και επαύλεις, αλλά και να ζήσουν νέες εμπειρίες σε adventure park… όλα κερασμένα από την μπύρα ΑΛΦΑ.
Έχοντας στο DNA της τη φιλία, την αγάπη, την αυθεντικότητα και την ειλικρίνεια, η μπύρα ΑΛΦΑ πραγματοποίησε τον διαγωνισμό ‘Επιτέλους… ξανά μαζί’, με σκοπό να φέρει οικογένειες και παρέες και πάλι κοντά, αφού λόγω της πανδημίας Covid-19, αναγκαστήκαμε προληπτικά να μείνουμε όλοι για λίγο μακριά. Ο διαγωνισμός, ο οποίος διήρκησε για 3 μήνες, πραγματοποιήθηκε στις σελίδες της μπύρας ΑΛΦΑ σε Facebook και Instagram, καλώντας το κοινό να μοιραστεί μια φωτογραφία με τα άτομα που τόσο του είχαν λείψει κατά τη διάρκεια της καραντίνας.
Τα δώρα του διαγωνισμού επιλέχθηκαν έτσι ώστε να δώσουν την ευκαιρία στους νικητές να περάσουν ποιοτικό χρόνο και αξέχαστες στιγμές με τα αγαπημένα τους πρόσωπα, να χαλαρώσουν και να διασκεδάσουν, παρέα με μια παγωμένη μπύρα ΑΛΦΑ στο χέρι. Πιο συγκεκριμένα, τα δώρα του διαγωνισμού περιλάμβαναν τρεις διαμονές σε έπαυλη στον Πρωταρά για έξι άτομα, τρεις τριήμερες διαμονές σε 4* ξενοδοχείο στην Αγία Νάπα για 4 άτομα, τρεις δραστηριότητες σε adventure park για 10 άτομα, έξι οικογενειακά τραπέζια σε ταβέρνες και εστιατόρια για 10 άτομα και έξι βραδινές εξόδους σε μπαράκια για 10 άτομα.
Η μπύρα ΑΛΦΑ - η οποία βρίσκεται κάτω από την ομπρέλα της εταιρείας TEMPO Beverages Cyprus Ltd - έχει στο ενεργητικό της μια πληθώρα από ενέργειες και events που τόσο αγαπήθηκαν από το κοινό, και που αποτυπώνουν τις αξίες του brand, αναδεικνύοντας πάντα την ΑΛΦΑ πλευρά του εαυτού μας.
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου