Δημοσιεύτηκε στις 27 Ιανουαρίου 2015
Η Διαχρονική μουσική σκηνή μεταφέρεται για μια μοναδική εμφάνιση στην ιστορική και αγαπημένη Έντεχνη Ροκ Σκηνή στο Πέραμα στη Λεμεσό.
Οι δύο σκηνές ενώνουν τις δυνάμεις τους για μια υπέροχη βραδιά που θα μείνει σε όλους αξέχαστη. Το εκρηκτικό εννιαμελές σχήμα της Διαχρονικής θα ταξιδέψει το κοινό μέσα από το ελληνικό αλλά και ξένο πεντάγραμμο με αγαπημένα τραγούδια από αγαπημένους καλλιτέχνες.
Ευφάνταστες ενορχηστρώσεις, εκτελεστική δεινότητα και ασυγκράτητο κέφι συνθέτουν τη συνταγή της επιτυχίας για το νέο 9μελές και πολυφωνικό σχήμα, μια υψηλού επιπέδου επιλογή για ακροατές ρομαντικούς, νοσταλγικούς, σύγχρονους και κοσμοπολίτες, αλλά –πάνω απ’ όλα- ψαγμένους. Φωνές αισθαντικές και ήχοι μελωδικοί και ηλεκτρικοί σταχυολογούν γνώριμες μελωδίες και οικείους στίχους από το χθες και το σήμερα της ελληνικής τραγουδοποιίας, προτείνοντας παράλληλα και επιλογές ξένων κομματιών, ικανών να ξεσηκώσουν και τους πιο… συγκρατημένους
Η επιμέλεια του προγράμματος πραγματοποιήθηκε με φροντίδα και μεράκι με βάση τις επιθυμίες του κοινού, αλλά και με βάση χροιές και φόρμες που ταιριάζουνμε το μέτρο και τη δύναμη της μπάντας. Περιλαμβάνει τραγούδια ιδιοφυών δημιουργών όπως οι Σταύρος Ξαρχάκος, Διονύσης Σαββόπουλος, Παύλος Σιδηρόπουλος, Σταμάτης Κραουνάκης, Θανάσης Παπακωνσταντίνου, Αλκίνοος Ιωαννίδης, Γιάννης Μηλιώκας, Νίκος Ξυδάκης, Παύλος Παυλίδης, Λεωνίδας Μπαλάφας κ.ά.
Γνωστά κομμάτια συγκροτημάτων όπως: Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά, Διάφανα Κρίνα, Κίτρινα Ποδήλατα, Ενδελέχεια, Locomondo. Διαχρονικές επιτυχίες ερμηνευτών όπως οι Δήμητρα Γαλάνη, Άλκηστις Πρωτοψάλτη, Χάρις Αλεξίου, Δημήτρης Μητροπάνος, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Χρήστος Θηβαίος, Αρλέτα, Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Νατάσα Μποφίλιου, Ελεονώρα Ζουγανέλη. Το πρόγραμμα διανθίζουν εμβληματικά τραγούδια των Rage Against The Machine, Joan Jett, 3 Doors Down, White Stripes Blur κ.ά.
-
Πέραμα
28 Ιανουαρίου 2015
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/9kPCLmO9RNSMDZcYrPRPhgglByY=/107021/fill-450x330/450909063_878094587679358_2832396283358799473_n.jpg)
Το Garden Day and Night γιορτάζει 10 χρόνια επιτυχίας με δύο βραδιές live μουσικής με τον Hovig
Πάμε για να γιορτάσουμε μαζί τα 10α γενέθλια του Garden Day and Night
![](/wagtail-images-serve/epC-_cBJN9Bv8HCViH_Tkyr_N4M=/106362/fill-450x330/Alkinoos_Ioannidis_photo_credits_Cristina_Alossi_7DZDHrx.jpg)
Συναυλίες Αλκίνοου Ιωαννίδη στην Κύπρο: Ξεκίνησε η προπώληση εισιτηρίων
Ο αγαπημένος μας ερμηνευτής για τέσσερις νέες συναυλίες στη γενέτειρά του
![](/wagtail-images-serve/WuwjQ7SIItlPjGlLx2GsMP-n474=/105805/fill-450x330/cover_photo_1.jpg)
Είστε έτοιμοι για μια κουβανέζικη νύχτα στο Le Sundeck Robuchon;
Ποιος είπε ότι πρέπει να διασχίσετε τον Ατλαντικό για να ζήσετε την απόλυτη Cuban Night;
![](/wagtail-images-serve/CAfIZyfpw06xtlHYNwbyoZadT5Q=/104894/fill-450x330/b_minthis_music_under_the_stars_kath.jpg)
Μουσική κάτω από τα αστέρια στο Minthis
Η LaimTee Art παρουσιάζει τους καλλιτέχνες της Sony Music για πρώτη φορά στην Κύπρο
![](/wagtail-images-serve/XIHdp3oUcmhG2muFZVVYhew_2LM=/104678/fill-450x330/maxresdefault_BWvVLOm.jpg)
Μουσική παράσταση “Το Κόκκινο Φεγγάρι” από την χορωδία του Δήμου Αραδίππου
Συμμετέχουν η σοπράνο Άντρια Προκοπά, ο τενόρος Χρήστος Τελεβάντος και η Μαρία Ερωτοκρίτου
![](/wagtail-images-serve/gLB8RIYr-RWSXKK6jJdXPWEWUx8=/103987/fill-450x330/FotoJet_Fy0YOof.jpg)
Τα Λύμπια υποδέχονται τους Κοινούς Θνητούς και τον Δημήτρη Μυστακίδη
Μια μίξη μουσικών ειδών και ηχοχρωμάτων
![](/wagtail-images-serve/9BFlK9MX3hzd_LyWVRy0tMPk4iI=/103285/fill-450x330/remos_1k8SYDD.jpg)
![](/wagtail-images-serve/KOv-kYfKrm1lkv63ij2OXGCV6H0=/103169/fill-450x330/people-2591959_1280.jpg)
15 σημαντικές μουσικές στιγμές για το φετινό καλοκαίρι με διεθνούς φήμης και όχι μόνο καλλιτέχνες
Τα 15 summer music live που δεν πρέπει να χάσεις
![](/wagtail-images-serve/kPQa0zSZJkShYbXdfJTudAoH8zo=/103123/fill-450x330/FotoJet_8_QGSSOvH.jpg)
Ο κήπος του Τεχνόπολις 20 θα γεμίσει ξανά με μουσικές
Καλωσορίζοντας έτσι τη θερινή μουσική σεζόν
![](/wagtail-images-serve/XTZjixhtoZUfeyK3MnRFg6vFkC0=/102469/fill-450x330/nava_5CX6yU9.jpg)
Από το Nava Seaside θα περάσουν και φέτος όλα τα μεγάλα ονόματα της ελληνικής μουσικής σκηνής!
Όλα όσα μάθαμε για τον απόλυτο καλοκαιρινό προορισμό
![](/wagtail-images-serve/BgcCAsmwl6p22qt3zV9-lTpoTY0=/101872/fill-450x330/lothis.jpg)
Η πιο feel good αυλή της πόλης, ανοίγει ξανά τις πόρτες της!
Ένα urban cocktail bar, με μία καταπράσινη αυλή
![](/wagtail-images-serve/RcEM-HjM-EQUYOCuQfitDdiCRok=/101195/fill-450x330/kalliris-1-main.jpg)
Ο υπέροχος Θάνος Καλλίρης για μια βραδιά στο Patio Cocktail Bar
Για ένα πάρτι με τραγούδια του χθες και του σήμερα