Δημοσιεύτηκε στις 25 Ιουλίου 2023
Όταν το γέλιο και η μουσική συναντώνται κάτω απ’ τον αυγουστιάτικο ουρανό, δίνουν ελπίδα, φωτίζουν τον κόσμο και αλλάζουν τις ζωές εκατοντάδων ανθρώπων, προσφέροντας τους τα απαραίτητα.
Γι΄ αυτόν ακριβώς το λόγο, για να δώσουν χαρά και ελπίδα, ο γνωστός κωμικός και παρουσιαστής Λούης Πατσαλίδης και η ομάδα του Τεύκρος Νεοκλέους, Μαριλένα Χαραλαμπίδου και Γιώργος Κλεάνθους, ενώνουν τις δυνάμεις τους για το φιλανθρωπικό event «Λούης Πατσαλίδης, Summer Special» που παρουσιάζει η Μαρίνα Αγίας Νάπας.
Πρόκειται για ένα music comedy show για τη στήριξη του ΚΕΠΑ Άγιος Χριστόφορος στο Παραλίμνι και συγκεκριμένα για την οικονομική ενίσχυση του προγράμματος της δωρεάν κατ’ οίκον διανομής φαγητού σε άπορες οικογένειες με παιδιά και ανθρώπους που το έχουν ανάγκη. Από το 1998 η κουζίνα του ΚΕΠΑ μαγειρεύει καθημερινά και συσκευάζει φαγητό το οποίο διανέμεται στα σπίτια συνανθρώπων μας που το χρειάζονται.
Το φιλανθρωπικό event «Λούης Πατσαλίδης, Summer Special», θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 11 Αυγούστου, στο Δημοτικό Αμφιθέατρο Δερύνειας στις 9.00 μ.μ και ΟΛΑ τα έσοδα από τα εισιτήρια θα δοθούν για τη στήριξη του ΚΕΠΑ.
Κάτω απ’ τα αστέρια, με αγαπημένη μουσική των 80s & 90s και stand up comedy by Louis Patsalides, ο ταλαντούχος παρουσιαστής και η ομάδα του, στήνουν ένα μαγικό καλοκαιρινό πάρτι. Τραγούδια περασμένων δεκαετιών που χορέψαμε και αγαπήσαμε συνδυάζονται αρμονικά με το stand-up comedy του Λούη Πατσαλίδη σε μια παράσταση γεμάτη ενέργεια, αναμνήσεις και νοσταλγία κατάλληλη για όλη την οικογένεια!
Τιμή εισιτηρίου €10
Προπώληση Εισιτηρίων: Τickethour, σε όλα τα ACS Courier, ΚΕΠΑ, Αρτοποιεία Θημωνιά (Δερύνεια & Φρέναρος)
Τηλ: 77 77 70 40, 23 74 16 23
Παρουσιάζει: Η Mαρίνα Αγίας Νάπας
Μέγας χορηγός: Karma Group
Υποστηρικτές: BoConcept, Xenion Education, CYPRUS MILLERS BY Hadjigiorkis – Μύλοι Χατζηγιώρκη, CTP Management, Rocas Experience, Pittakis Building Materials, Jermino Imports Ltd – Παραλίμνι, Τickethour, Αρτοποιεία Θημωνιά
Στηρίζει: Ο Δήμος Δερύνειας
Διοργάνωση: Οut of the Blue Creative Communications
![louis-summerspecial_tickethour_800x538-6.jpg](/media/images/louis-summerspecial_tickethour_800x538-6.width-800.jpg)
Το ΚΕΠΑ Άγιος Χριστόφορος και οι δράσεις του
Το ΚΕΠΑ Άγιος Χριστόφορος, ιδρύθηκε το 1996 και είναι ένα Φιλανθρωπικό Ίδρυμα (εγγεγραμμένο στο μητρώο της Κ.Δ με αριθμό 1912) στο Παραλίμνι που στηρίζει έμπρακτα άπορες οικογένειες και παιδιά σε ολόκληρη την Επαρχία Αμμοχώστου, αλλά ταυτόχρονα λειτουργεί πρότυπη Στέγη Ηλικιωμένων & Κέντρο Αποκατάστασης.
Το ΚΕΠΑ έχει αναπτύξει μια πολύπλευρη δράση, έχοντας στο επίκεντρο του τον άνθρωπο. Πέραν από το πρόγραμμα της κατ’ οίκον διανομής ζεστού φαγητού σε άπορες οικογένειες και το «Συσσίτιο» που λειτουργεί από 1998, λειτουργεί και Κοινωνικό παντοπωλείο «Καλάθι Αγάπης» από το 2006.
Επίσης από το 2000 λειτουργεί Κέντρο Φροντίδας & Αποκατάστασης ηλικιωμένων και αναπήρων, από το 2014 παρέχει δωρεάν φιλοξενία και ανακουφιστική φροντίδα σε καρκινοπαθείς και φιλοξενεί από το 1998 το ειδικό σχολείο για παιδιά με ειδικές ικανότητες «Φάρος Ζωής».
Επιπλέον, διαθέτει ξενώνα για εμπερίστατες οικογένειες (θύματα οικογενειακής βίας), προσφέρει ρουχισμό και υπόδηση σε άπορες οικογένειες, λειτουργεί κοινωνικό φροντιστήριο (δωρεάν μαθήματα σε άπορους μαθητές), φιλοξενεί συνεδριάσεις εθελοντικών οργανισμών και παρέχει υποτροφίες και βοηθήματα σε άπορους φοιτητές και μαθητές.
Πέραν τούτων, το ΚΕΠΑ προχωρά αυτή την περίοδο στη δημιουργία του Κέντρου Ανακουφιστικής Φροντίδας «Αλάσια» με στόχο να προσφέρει ανακουφιστική φροντίδα σε καρκινοπαθείς και χρόνιους ασθενείς της ελεύθερης επαρχίας Αμμοχώστου, καθώς πρέπει να μεταβαίνουν εκτός επαρχίας για μια απλή θεραπεία.
-
Δημοτικό Θέατρο Δερύνειας
11 Αυγούστου 2023
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/k__NYwEOSySM5abAu7-lKVh0OVo=/107394/fill-450x330/skopeytirio.2e16d0ba.fill-1375x729.jpg)
«Σκοπευτήριο»: Επιστρέφει στη σκηνή το έργο του Μιχάλη Παπαδόπουλου
Η παράσταση ανεβαίνει σε σκηνοθεσία Μαρίας Μανναρίδου – Καρσερά
![](/wagtail-images-serve/9RqfwhFRXmdEPhgiZD9R3Mju-3s=/107328/fill-450x330/452109969_2252553158439146_7319419483406853204_n.jpg)
Το Σατιρικό Θέατρο συνεχίζει την καλοκαιρινή του περιοδεία με την κωμωδία «Πρόεδρος κατά παραγγελίαν»
Σε δήμους και κοινότητες της Κύπρου
![](/wagtail-images-serve/tGf_vltkYEAOXZRlBf3_OxjiIIM=/107290/fill-450x330/pexels-cottonbro-6896179.jpg)
«Μère» του Ουαζντί Μουαουάντ: Ακροάσεις για την παραγωγή της Νέας Σκηνής
Το έργο θα ανέβει σε σκηνοθεσία Μαρίας Μανναρίδου-Καρσερά
![](/wagtail-images-serve/417vsAnEChpze4V18NfVCoCPpYE=/107159/fill-450x330/i-kivotos-tou-noe-1024x539.webp)
Η νέα θεατρική παράσταση «Η Κιβωτός του Νώε» στο Τεχνόπολις 20
Σε σκηνοθεσία του Μάριου Ιωάννου
![](/wagtail-images-serve/c0IrrJQ3R63pYE1X0PEvG9kAZoU=/107105/fill-450x330/449445465_884520273718789_3390627645437595838_n.jpg)
«Φοίνισσες» του Ευριπίδη: Τρεις τελευταίες παραστάσεις της περιοδείας στην Πάφο, στη Λάρνακα και στη Δερύνεια
Η δράση του έργου τοποθετείται στην πολιορκημένη Θήβα
![](/wagtail-images-serve/chcSgeBeZh1W5QvXkGIKaQ5RPCs=/106779/fill-450x330/ThEATRO.png)
Η κωμωδία «Στους 2 τρίτος… χωρεί!» έρχεται από την Ελλάδα στην Κύπρο
Μια ξεκαρδιστική θεότρελη κωμωδία με συνεχείς εκπλήξεις και ανατροπές
![](/wagtail-images-serve/Z977VS--JGegVCOQJhPw0vNV3xk=/106653/fill-450x330/seferlis_Yx42ClA.png)
Ο Μάρκος Σεφερλής έρχεται για περιοδεία στην Κύπρο
Ο Έλληνας κωμικός θα σκορπίσει το γέλιο στο νησί μας με τη νέα του παράσταση "20 Χρόνια Δελφινάριο"
![](/wagtail-images-serve/4iTeI8wxieeRDub2zG1Ak_CM91o=/106614/fill-450x330/ThOK-FoinissesPaylos_Vryonidis-1764.jpg)
![](/wagtail-images-serve/JCUl6fP542h_NXcLYrkDbA7ZZfM=/106540/fill-450x330/satiriko.png)
«Πρόεδρος κατά παραγγελίαν (Ούλλα για την καρέκλαν)»: Το Σατιρικό Θέατρο περιοδεύει σε όλη την Κύπρο
Μια κυπριακή κωμωδία του Χάρη Πισία σε σκηνοθεσία Βασίλη Μιχαήλ
![](/wagtail-images-serve/zktpBdbD_uHrubhBVDhJqOEBivw=/105803/fill-450x330/peter-pan_981_14348517_type14006.2e16d0ba.fill-1375x729.jpg)
Θεατρικη Παρασταση Πητερ Παν και Messy and Sensory Play στη Λευκωσία
Μία παράσταση με επιβλητικά σκηνικά, πρωτότυπη μουσική και πολλές εκπλήξεις
Φοίνισσες του Ευριπίδη: Δόθηκε η πρώτη παράσταση την Τετάρτη 10 Ιουλίου από τον ΘΟΚ
Η παραγωγή του ΘΟΚ εντάσσεται στις δράσεις μνήμης για τη μαύρη επέτειο των πενήντα χρόνων από την Τουρκική Εισβολή
![](/wagtail-images-serve/7S4fcGp8YIbkkZB403vatNYjUn0=/106184/fill-450x330/agamoi_thytai___3_.jpg)
Οι «Άγαμοι Θύται» μετά από 7 χρόνια επιστρέφουν στην Κύπρο
Ένα μίνιμαλ υπερθέαμα του Ιεροκλή Μιχαηλίδη - Μαζί του και ο Δημήτρης Σταρόβας