Δημοσιεύτηκε στις 08 Απριλίου 2024
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το grand opening του PAUL στη Μαρίνα Λεμεσού, την Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024.
Φίλοι και συνεργάτες, εκπρόσωποι των Media, foodies καθώς και λάτρεις της αγαπημένης και ιστορικής γαλλικής αλυσίδας φούρνων, ζαχαροπλαστείων και εστιατορίων, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μια πληθώρα επιλογών από καναπεδάκια φτιαγμένα με τα πιο αγνά υλικά, τα διάσημα μακαρόν και τάρτες αλλά και όλα τα γαλλικά γλυκά PAUL που άφησαν εποχή. Οι παρευρισκόμενοι δοκίμασαν επίσης τα μοναδικά κοκτέιλ του PAUL, σε ένα υπέροχο σκηνικό με φόντο το πανέμορφο τοπίο της Μαρίνας Λεμεσού. Η βραδιά είχε μυρωδιά από Παρίσι με τη μπάντα «Avant Tout» να δίνει ρυθμό με τις γαλλικές μουσικές της επιλογές και τον καρικατουρίστα να ζωγραφίζει τα πορτρέτα των παρευρισκόμενων, σε ένα παριζιάνικο σκηνικό.
Το νέο κατάστημα PAUL στη Μαρίνα Λεμεσού αναβαθμίζει την εμπειρία του πελάτη καθώς ξεχωρίζει όχι μόνο για τη γαλλική φινέτσα και κουζίνα του, αλλά και για τη διαρρύθμισή του σε δύο ξεχωριστούς χώρους: PAUL Patisserie & Espresso Bar και PAUL Cafe & Restaurant.
Στο τμήμα Patisserie & Espresso Bar, το οποίο λειτουργεί με σύστημα αυτοεξυπηρέτησης (self-service), οι επισκέπτες μπορούν να παραγγείλουν και να απολαύσουν στο χώρο του καταστήματος ή ακόμα και στο σπίτι τους, γαλλικά εδέσματα από το takeaway bar της φημισμένης, πλούσιας βιτρίνας των PAUL. Επιπλέον, μπορούν να προμηθευτούν φρέσκο ψωμί, το οποίο ζυμώνεται καθημερινά με αγάπη.
Στο PAUL Café & Restaurant, οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν brunch, μεσημεριανό γεύμα ή δείπνο, επιλέγοντας από μία μεγάλη γκάμα με signature choices, με άρωμα Γαλλίας. Το event διοργάνωσε η Cal Creative Communication.
About PAUL:
To PAUL, Boulangerie-Patisserie-Restaurant-Café, συνεχίζει να μοιράζεται από το 1889, τις πιο σημαντικές αξίες της οικογένειας: την αγάπη για το ψωμί, τη γαλλική “art de vivre” και τη συνεχή παρακολούθηση της ποιότητας σε όλα όσα κάνει. Πλέον τα PAUL αριθμούν 750+ σε πάνω από 50 χώρες του κόσμου.
Το 2017, άνοιξε επίσημα το πρώτο κατάστημα PAUL στην Κύπρο, στην οδό Ζήνας Κάνθερ, στο κέντρο της Λευκωσίας, προσφέροντας μια μοναδική γαλλική ‘art de vivre’ στους πελάτες του, παρέχοντας όλη την γκάμα προϊόντων του brand με το εστιατόριο, café, ζαχαροπλαστείο αλλά και το αρτοποιείο εντός του καταστήματος, όπου ο πελάτης έχει τη δυνατότητα να απολαύσει ζωντανά την παρασκευή των διάσημων ψωμιών του PAUL. To 2019, το PAUL επεκτάθηκε με το δεύτερο κατάστημα στην Κύπρο εντός του νέου ανανεωμένου Mall of Cyprus στη Λευκωσία, ενώ ακολούθησε τo άνοιγμα του PAUL και στο Metropolis Mall στη Λάρνακα. Στη Μαρίνα Λεμεσού, το άνοιγμα του PAUL έγινε πραγματικότητα πρόσφατα.
Mάθετε περισσότερα για τα PAUL στο https://paul-cy.com/ και επισκεφθείτε τα social media:
Facebook: PAUL1889.Cyprus
Instagram: paulcyprus
Σχετικά
![](/wagtail-images-serve/2JLUZ7lmPCz73GeTztq5fib0ICg=/107367/fill-450x330/PPL00029_ocVxjko.jpg)
Γιατί όλος ο πλανήτης αγαπάει το σούσι κύριε Matsuhisa; (Βίντεο)
Συναντήσαμε στη Λεμεσό τον θρυλικό Ιάπωνα σεφ Nobu Matsuhisa που έμαθε στον δυτικό κόσμο να τρώει σούσι
![](/wagtail-images-serve/yNItWt4bOVSd1EnguhscpasFdQQ=/107173/fill-450x330/4S5A0148.jpg)
To δημοφιλές στέκι του Πρωταρά που σερβίρει πάνω από 100 διαφορετικά είδη μπίρας
Ένα μικρός ναός της μπίρας που θα μας δροσίσει και φέτος το καλοκαίρι
![](/wagtail-images-serve/QaXKLeq8LbbPgMBLaYYbbeirm3Y=/107321/fill-450x330/Blog-Designs-12.webp)
Αυτά είναι τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
Ο παγκόσμιος γαστρονομικός οδηγός Taste Altas ξεχώρισε τα 12 πιο δημοφιλή ελληνικά πιάτα
![](/wagtail-images-serve/wyw0qYvbBeMhIZb07jlbosRdtKY=/106876/fill-450x330/processed-1A4A8889-F382-49FF-B027-FDFDBED2D7CD.jpeg)
Για ψάρι, πάμε σε ένα μαγευτικό "Ακρογιάλι" στον Πρωταρά
Ψαροφαγία με θέα τη θάλασσα, πλάι στο κύμα σε ένα μαγευτικό τοπίο ιδανικό για χαλάρωση
![](/wagtail-images-serve/NWX6QUzhEsW0i--3kt8LWuLajCE=/107193/fill-450x330/FotoJet_5_iEjkBlD.jpg)
Το εξωτικό all-day στέκι του Πρωταρά στη λίστα με τους κορυφαίους θερινούς προορισμούς μας
Ένας hot προορισμός που ποντάρει στη μαγευτική του θέα, τις μουσικές, τα κοκτέιλ και τη γαστρονομία του
![](/wagtail-images-serve/0qqPJIw1Vw5BcHvbFJiEXzWerRI=/107233/fill-450x330/FotoJet_7_1Paj4iZ.jpg)
Πού να φας λαχταριστά σικελικά καννόλι στη Λευκωσία
Τα ιταλικά αρτοσκευάσματα-κόλαση γεμιστά με γλυκιά, κρεμώδη γέμιση που θα λατρέψεις
![](/wagtail-images-serve/HTwOXGw419rvajrobFKxn7PVZyQ=/107223/fill-450x330/53._NUBILA-2.jpg)
Οι δύο must ταράτσες του καλοκαιριού στον Πρωταρά
Με θέα το απέραντο γαλάζιο και υπέροχο φαγητό
![](/wagtail-images-serve/1k_aPisPmQlIndavOQH2XGwkSPc=/107216/fill-450x330/BANNER2.jpg)
Καλοκαιρινά κρασιά: Τη δροσιά τους να 'χεις!
Τώρα είναι ο καιρός να επιλέξουμε λευκά κρασιά από γηγενείς ποικιλίες
![](/wagtail-images-serve/7Z7FD3KKvIiOMwbZj-jjdiop3qQ=/107161/fill-450x330/FotoJet_4_ZhYrYGC.jpg)
Πάμε για κυπριακό μπούκωμα κάτω από τα πεύκα, σε ένα νέο, δροσερό χώρο στα ορεινά
Ο μεσιέ Θουπί μας περιμένει για brunch στην αυλή του τον Αύγουστο
![](/wagtail-images-serve/mRzdhBryP74CQk-CtF72APrT32U=/107119/fill-450x330/FotoJet_2_Koa9GS2.jpg)
Ένα νέο εστιατόριο μόλις άνοιξε στα γραφικά σοκάκια του παλιού Καϊμακλίου
Μία νέα, υποσχόμενη, άφιξη με κυπριακή κουζίνα στην πρωτεύουσα
![](/wagtail-images-serve/PJCrqreJkE3seI9yC7rj27d9PiU=/107089/fill-450x330/FotoJet_R5pEXd9.jpg)
Νέο μπραντσάδικο στο χωριό, σερβίρει κυπριακό μπούκκωμα σε μία γραφική πλατεία
Μία καλή αφορμή για εξόρμηση και γνωριμία με ένα ιστορικό χωριό του τόπου μας
![](/wagtail-images-serve/Vca2PJqn_Pj1iNNhXsJEw5Fh1oM=/107075/fill-450x330/greek-inspired-fresh-artichokes-with-barley-and-tomatoes.jpg)
Eλληνικό φαγητό βρίσκεται ανάμεσα στα 10 χειρότερα του κόσμου
Το TasteAtlas έκανε τη σχετική έρευνα σε όλο τον κόσμο και αποκάλυψε τα χειρότερα φαγητά του κόσμου